<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">
NAGRANIE WEBINARU

Cyberbezpieczeństwo
placówki medycznej

nowe obowiązki managera podmiotu medycznego

Nie miałeś możliwości uczestnictwa w naszym webinarze
w zaplanowanym terminie? (15.03.2022r.)
Aby uzyskać dostęp do nagrania, wypełnij poniższy formularz.

sagenso logo kolor-2
medidesk

Dla kogo jest ten webinar?

Projekt bez tytułu-3

dla managerów placówek medycznych

Projekt bez tytułu-2

dla managerów IT placówek medycznych

Projekt bez tytułu-3

dla IODO placówek medycznych

Projekt bez tytułu-2

dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką

  

Czego dokładnie dowiesz się z naszego webinaru?

Branża medyczna jest najczęściej atakowanym przez cyberprzestępców sektorem. Szczególną zachętą dla hakerów są dane medyczne, które mogą być warte nawet 10 razy więcej niż dane z karty kredytowej. Niestety, to właśnie branża ochrony zdrowia jest najsłabiej zabezpieczona przez co już co 4 szpital w Wielkiej Brytanii był zmuszony do zapłacenia okupu. W Polsce brak oficjalnych danych dot, cyberataku. Właśnie dlatego stworzyliśmy Webinar, który jest pierwszym krokiem do zminimalizowania ryzyka. Dowiesz się z niego:

9-1

BONUS! Darmowy audyt bezpieczeństwa IT i danych pacjentów dla pierwszych 10 placówek medycznych!

 

Chcę otrzymać dostęp do materiałów z webinaru eksperckiego

Wypełnij poniższy formularz i podaj nam adres
e-mail, na który wyślemy link do nagrania webinaru!

Dlaczego warto nam zaufać?

Webinar poprowadził jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce. 

Bartosz_Kozlowski-Sagenso

Bartosz Kozłowski

ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

 

Odpowiedzialny za stworzenie i prowadzenie działu cyberbezpieczeństwa w Polskich Liniach Lotniczych LOT (2016 – 2019), a także liczne projekty z zakresu zarządzania bezpieczeństwem IT w ramach KPMG m.in. dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych (2010-2016). Obecnie konsultant ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w biznesie i sektorze medycznym (audyty, informatyka śledcza, testy penetracyjne, zarządzanie ryzykiem) i Chief Security Officer w Sagenso, dynamicznie rozwijającej się spółce z branży cyberbezpieczeństwa, która już zdobyła uznanie takich partnerów jak: NCBR, PAIH, PARP, SAMSUNG i MICROSOFT.

Sprawdź, co o nas mówią menedżerowie placówek medycznych

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest organizatorem webinaru?

Za organizację i merytoryczną wartość webinaru odpowiada Medidesk i Sagenso. Medidesk od 2011 r. wspiera ponad 400 placówek medycznych jak: przychodnie POZ, poradnie specjalistyczne, szpitale prywatne i publiczne, a także kliniki i gabinety stomatologiczne w obszarze zarządzania, rozwoju, ale i diagnozowania problemów i wyzwań całego sektora medycznego. Z kolei Sagenso to spółka technologiczna, zajmująca się bezpieczeństwem IT i bezpieczeństwem danych w biznesie i sferze publicznej z uwzględnieniem coraz częstszych projektów i audytów dla branży medycznej i farmaceutycznej.

Jakie są nowe obowiązki placówek medycznych w obszarze bezpieczeństwa IT?
Przede wszystkim poza dotychczasowymi regulacjami, które bezpośrednio wynikają np.: z Ustawy o ochronie danych osobowych, przed placówkami medycznymi stoją nowe wyzwania. Już w 2022 r. Ustawa o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta (planowane zakończenie prac legislacyjnych przed 04.2022 r.). Ponadto olbrzymie zmiany w sektorze medycznym wniesie nowa dyrektywa NIS (Network and Information Systems Directive), która w swojej kolejnej odsłonie (NIS 2) wprowadza bardzo wymagające unijne standardy dotyczące bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych oraz podnosi zakres i wielkość odpowiedzialności organizacji i kadry zarządzającej. Aktem prawnym realizującym w Polsce obowiązki ustanowione w dyrektywie UE jest Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC).
Co zyska moja placówka medyczna w ramach darmowego audytu bezpieczeństwa IT i danych pacjentów?
Zachęcamy do zapoznania się z  bezpieczeństwo w branży medycznej  case study, które przygotowaliśmy aby lepiej zobrazować temat.
Przede wszystkim każdy z Państwa reprezentując szpital, klinikę czy sieć placówek medycznych pozna faktyczny a nie teoretyczny stan bezpieczeństwa danych i IT całej organizacji, a także stopień przygotowania na rosnące lawinowo niebezpieczeństwa związane z paraliżem ciągłości działania podmiotu medycznego. Przechodząc przez krótki i konkretny audyt bezpieczeństwa dla kadry zarządzającej każdy z menadżerów placówki medycznej pozna poziom przygotowania swojej organizacji dla 9 obszarów dojrzałości. Kolejny krok, to pogłębiony i również niekomercyjny audyt obszaru IT, który dotyka już 20 obszarów bezpieczeństwa i podatności danego podmiotu na niebezpieczne incydenty zewnętrzne i wewnętrzne. W ostatnim, trzecim kroku otrzymacie Państwo szereg dodatkowych rekomendacji, możliwość wzięcia udziału w warsztacie dotyczącym bezpieczeństwa Państwa placówki medycznej i niekomercyjny pełnowartościowy skan Państwa infrastruktury informatycznej wraz z raportem. Warto też zainteresować się tematyką dofinansowania szpitali w tym zakresie.