<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">
case study

Analiza bezpieczeństwa szpitala

Na przykładzie MEDIQ

Opis klienta


MEDIQ to szpital wielospecjalistyczny istniejący od 1998 roku i zatrudniający 250 osób. Jest miejscem pierwszego wyboru dla mieszkańców Legionowa oraz liczącą się placówką w województwie mazowieckim. Co więcej, MEDIQ to także 2 placówki wspierające w których przyjmowani są pacjenci.

Do tej pory za obszar bezpieczeństwa odpowiadał dział IT składający się z Managera technicznego i 6 pracowników. Do czasu rozpoczęcia współpracy z Sagenso nie było zbyt wiele możliwości na spojrzenie na stan cyberbezpieczeństwa w placówce.

MEDIQ_Szpital_i_Poradnie_znak_podstawowy_IN__1_-1-removebg-preview 1

Problem z bezpieczeństwem szpitali

Bezpieczeństwo placówek medycznych jest kluczowe. Przez posiadanie dużej ilości danych o pacjentach, sektor ten jest szczególnie narażony na ataki. Co więcej, mimo tak częstych incydentów, to właśnie branża medyczna jest najsłabiej zabezpieczona. Wiele systemów i urządzeń wykorzystywanych w placówkach są łatwym wejściem dla hakerów. Istotne zagrożenia, które mogą wpłynąć na działanie całej organizacji:

  • Niedostępność systemów odpowiadających za umawianie pacjentów
  • Wyciek danych osobowych w tym bardzo wrażliwych danych medycznych
  • Zaprzestanie działania sprzętu medycznego

Eksperci Sagenso oszacowali dane dotyczące wielkości okupów jakie były kierowane do organizacji odpowiadających wielkości MEDIQ. Te, które posiadały już około 300 urządzeń końcowych, w wyniku ataku złośliwym oprogramowaniem musiały mierzyć się z żądaniem okupu sięgającym średnio 1 000 000 PLN. Cyberbezpieczeństwo placóki medycznej powinno być priorytetem.

Sagenso bezpieczeństwo IT w szpitalu
Chcesz otrzymać dostęp do pełnego Case Study?

Wypełnij poniższy formularz i podaj nam adres
e-mail, na który wyślemy materiał!