<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">
NAGRANIE WEBINARU

Cyberbezpieczeństwo na rynku nieruchomości

cyfryzacja branży i związane z tym wyzwania

Nie miałeś możliwości uczestnictwa w naszym webinarze w zaplanowanym terminie? (08.11.2022)

Aby uzyskać dostęp do nagrania, wypełnij poniższy formularz.

Sagenso_RGB_Logo_FullColor
GrECo_Logo

Ten webinar jest dla:

cyberbezpieczeństwo w nieruchomości

dla właścicieli nieruchomości

cyberbezpieczeństwo w nieruchomości

dla managerów galerii handlowych

cyberbezpieczeństwo w nieruchomości

dla deweloperów

cyberbezpieczeństwo w nieruchomości

dla właścicieli hoteli

  

Czego dokładnie dowiesz się z naszego webinaru?

W wielu branżach dochodzi do gwałtownego przyspieszenia transformacji cyfrowej. To zjawisko nie ominęło również rynku nieruchomości. Obserwujemy wzrost nakładów na inwestycje technologiczne, które mają sprostać aktualnym oczekiwaniom najemców i innych użytkowników. W biurach, hotelach, galeriach handlowych czy budynkach mieszkalnych coraz popularniejsze stają się rozwiązania z zakresu Smart Home.

Postępująca cyfryzacja upraszcza zarządzanie, obniża koszty eksploatacji, wspomaga obsługę finansowo-księgową, optymalizuje procesy wewnętrzne, ułatwia ciągłość pracy oraz podnosi jakość funkcjonowania w nieruchomościach. Na przykład w niektórych biurowcach czy hotelach stosuje się wirtualną recepcję, gdzie gość wchodzi do środka po zeskanowaniu kodu QR. Jednak w parze z komfortem wynikającym z rozwoju technologicznego idą poważne zagrożenia bezpieczeństwa.

Właściciele i najemcy nieruchomości przy użyciu nowych technologii gromadzą coraz więcej danych o użytkownikach – od danych kontaktowych, przez lokalizację, aż po zachowania i przyzwyczajenia. Wszystkie te zasoby przechowywane są w cyberprzestrzeni, a więc stają się narażone na przechwycenie przez cyberprzestępców.

Niestety budynki nie zawsze posiadają wystarczający poziom cyberochrony. Wystarczy luka w zabezpieczeniach systemu IT, brak regularnych aktualizacji, wybór niesprawdzonego dostawcy usług, zdobycie nieautoryzowanego dostępu przez osobę trzecią czy nawet chwilowa nieuwaga jednego pracownika, by doszło do włamania do systemu zarządzania budynkiem i wycieku cennych danych.

Liczba cyberataków na inteligentne budynki znacznie wzrosła, co stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla właścicieli czy zarządców, jak i użytkowników. Około 84% systemów automatyki budynkowej ma połączenie z internetem, nic więc dziwnego, że hakerzy nie próżnują. A to dopiero początek. Szacuje się, że do 2025 roku aż 70 miliardów urządzeń internetu rzeczy (IoT) będzie łączyć się z siecią.

Jak skutecznie przygotować się na różnorodne zagrożenia i zadbać o cyberbezpieczeństwo nieruchomości? By odpowiedzieć na takie pytania, stworzyliśmy nasz webinar. Dowiesz się z niego:

  • Jak wygląda kwestia IT w nieruchomościach, czyli ile wie o Tobie blok, galeria handlowa czy hotel
  • Na czym polegają zupełnie nowe (cyber)zagrożenia dla rynku nieruchomości
  • Które rozwiązania, pomysły i strategie ochrony pomogą osiągnąć kompromis
  • Jakie są potencjalne zagrożenia wynikające z rozwoju technologii Smart Home

4-min

BONUS! Darmowy audyt bezpieczeństwa IT dla pierwszych 10 zainteresowanych organizacji! Podaj nr telefonu w formularzu.

 

Chcesz otrzymać dostęp do materiałów z webinaru eksperckiego?


Wypełnij poniższy formularz i podaj nam adres e-mail, na który wyślemy link do naszego webinaru!

Bonus: wpisz numer telefonu i uzyskaj darmowy audyt bezpieczeństwa IT!

Dlaczego warto nam zaufać?

Prelegentem webinaru jest jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce. 

Bartosz_Kozlowski-Sagenso

Bartosz Kozłowski

ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

 

Odpowiedzialny za stworzenie i prowadzenie działu cyberbezpieczeństwa w Polskich Liniach Lotniczych LOT (2016 – 2019), a także liczne projekty z zakresu zarządzania bezpieczeństwem IT w ramach KPMG m.in. dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych (2010-2016). Obecnie konsultant ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w biznesie (audyty, informatyka śledcza, testy penetracyjne, zarządzanie ryzykiem) i Chief Security Officer w Sagenso, dynamicznie rozwijającej się spółce z branży cyberbezpieczeństwa, która już zdobyła uznanie takich partnerów jak: NCBR, PAIH, PARP, SAMSUNG i MICROSOFT.

Patrycja Paluszyńska

lider praktyki financial lines w GrECo

 

Z rynkiem ubezpieczeniowym związana od 2007 roku. Broker ubezpieczeniowy oraz reasekuracyjny w GrECo Polska Sp. z o.o.

Zajmuje się ubezpieczeniami jako Liderka Praktyki Financial Lines. Precyzyjnie ocenia ryzyko, wdraża ubezpieczenia, prowadzi szkolenia dla klientów, a także publikuje artykuły w prasie ubezpieczeniowej.

Patrycja Paluszyńska Greco

Sprawdź, co o nas mówią menedżerowie placówek medycznych

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest organizatorem webinaru?

Za organizację i merytoryczną wartość webinaru odpowiada Sagenso wspólnie z GrECo. Sagenso jest spółką technologiczną, zajmującą się bezpieczeństwem IT i bezpieczeństwem danych w biznesie i sferze publicznej z uwzględnieniem coraz częstszych projektów i audytów dla średnich i dużych firm. GrECo to broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny działający od października 2000 roku.

Co zyska moja firma w ramach darmowego audytu bezpieczeństwa IT?
Przede wszystkim każdy z Państwa pozna faktyczny a nie teoretyczny stan bezpieczeństwa danych i IT całej organizacji, a także stopień przygotowania na rosnące lawinowo niebezpieczeństwa związane z paraliżem ciągłości działania podmiotu przemysłowego. Przechodząc przez krótki i konkretny audyt bezpieczeństwa dla kadry zarządzającej każdy z menadżerów pozna poziom przygotowania swojej organizacji dla 9 obszarów dojrzałości. Kolejny krok, to pogłębiony i również niekomercyjny audyt obszaru IT, który dotyka już 20 obszarów bezpieczeństwa i podatności danego podmiotu na niebezpieczne incydenty zewnętrzne i wewnętrzne. W ostatnim, trzecim kroku otrzymacie Państwo szereg dodatkowych rekomendacji, możliwość wzięcia udziału w warsztacie dotyczącym bezpieczeństwa Państwa podmiotu i niekomercyjny pełnowartościowy skan Państwa infrastruktury informatycznej wraz z raportem.
Jak mogę obejrzeć webinar?
Po wypełnieniu formularza otrzymasz od nas e-maila z linkiem do nagrania.