<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">
DARMOWY WEBINAR

Rozwiązania technologiczne zwiększające bezpieczeństwo białego personelu

Spojrzenie na kwestie cyberbezpieczeństwa w ujęciu rozporządzenia Ministra Zdrowia oraz rekomendacji Centrum e-Zdrowia.

Webinar odbył się we wtorek 25.07.2023, ale już dziś możesz mieć do niego dostęp od ręki. 

 

 

  

Dla kogo jest ten webinar?

medPOSTAC_1

dla dyrektorów szpitali i placówek medycznych

medPOSTAC_2

dla managerów IT szpitali i placówek medycznych

medPOSTAC_4

dla pracowników szpitali i placówek medycznych

Agenda:

 1. Przedstawienie prezenterów

 2. Studium przypadku 2022, możliwość pozyskania środków w 2023. Rozporządzenie w ramach wprowadzenia

 3. Dyrektywy, nowelizacje - jak to ugryźć?

 4. Jak zautomatyzować procesy bezpieczeństwa w placówkach ochrony zdrowia

 5. Q&A - zachęcamy do przesyłania pytań już w trakcie zapisów

 6. Quiz z nagrodami!

  

Co zyskasz oglądając nasz webinar?

W dzisiejszym świecie, pełnym zagrożeń cybernetycznych i ataków socjotechnicznych technologia odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa od strony IT.

Celem tego webinaru jest przedstawienie najnowszych rozwiązań technologicznych, które są zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i rekomendacjami Centrum e-Zdrowia i dotyczący bezpieczeństwa w szpitalach oraz innych placówkach medycznych.

Webinar kierowany jest do zarządów szpitali oraz placówek medycznych, jak również do pracowników, którzy bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo IT w tych Organizacjach.

 Uczestnicząc w webinarze zyskasz:
 • Przegląd najważniejszych przepisów i rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia dotyczących bezpieczeństwa personelu medycznego.
 • Omówienie rekomendacji Centrum e-Zdrowia odnośnie wykorzystania technologii w celu zwiększenia bezpieczeństwa personelu.
 • Prezentację najnowszych innowacyjnych rozwiązań technologicznych, np. CyberStudio czy omówienie możliwości samodzielnego audytu cyberbezpieczeństwa.
 • Praktyczne przykłady zastosowania technologii w różnych placówkach medycznych i ich korzyści dla personelu.
 • Dyskusję na temat wyzwań i przyszłości rozwiązań technologicznych w zakresie bezpieczeństwa personelu medycznego.

Nie przegap okazji obejrzenia webinaru! Dowiedz się, jak możemy razem stworzyć bardziej bezpieczne środowisko pracy dla białego personelu.

Zapraszamy do zapisów już dziś!

9-1

 

 

Zobacz nasz webinar!


Wypełnij poniższy formularz i podaj nam adres e-mail, na który wyślemy link do naszego webinaru!

Dlaczego warto nam zaufać?

Prelegentami webinaru są specjaliści w swojej dziedzinie - jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce oraz Information Security Officer w MCX Group. 

Bartosz_Kozlowski-Sagenso

Bartosz Kozłowski

ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

 

Odpowiedzialny za stworzenie i prowadzenie działu cyberbezpieczeństwa w Polskich Liniach Lotniczych LOT (2016 – 2019), a także liczne projekty z zakresu zarządzania bezpieczeństwem IT w ramach KPMG m.in. dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych (2010-2016). Obecnie konsultant ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w biznesie i sektorze medycznym (audyty, informatyka śledcza, testy penetracyjne, zarządzanie ryzykiem) i Chief Security Officer w Sagenso, dynamicznie rozwijającej się spółce z branży cyberbezpieczeństwa, która już zdobyła uznanie takich partnerów jak: NCBR, PAIH, PARP, SAMSUNG i MICROSOFT.

Mateusz Kopacz

Information Security Officer w MCX Group

 

Członek Rady Programowej ISSA Polska. Menedżer z 14-letnim doświadczeniem. Od początku kariery związany z sektorem bankowym. Obecnie odpowiedzialny za rozwój i tworzenie produktów z obszaru cyberbezpieczeństwa. Entuzjasta transformacji cyfrowej i pasjonat sztucznej inteligencji. Rozwija autorskie narzędzie do wczesnego reagowania przed wystąpieniem incydentu. Wyznawca maksymy „sharing is caring”. Cyfrowy Sk@ut.

Mateusz

Sprawdź, co o nas mówią menedżerowie placówek medycznych

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest organizatorem webinaru?

Za organizację i merytoryczną wartość webinaru odpowiada MCX i Sagenso. Grupa MCX od 30 lat jest dostawcą rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych. Wykwalifikowani specjaliści MCX świadczą usługi doradcze, szkoleniowe i wdrożeniowe wspierając rodzime i zagraniczne przedsiębiorstwa w ochronie bezpieczeństwa ich kapitału cyfrowego. Z kolei Sagenso to spółka technologiczna, zajmująca się bezpieczeństwem IT i bezpieczeństwem danych w biznesie i sferze publicznej z uwzględnieniem coraz częstszych projektów i audytów dla branży medycznej i farmaceutycznej.

Jakie są nowe obowiązki placówek medycznych w obszarze bezpieczeństwa IT?
Przede wszystkim poza dotychczasowymi regulacjami, które bezpośrednio wynikają np.: z Ustawy o ochronie danych osobowych, przed placówkami medycznymi stoją nowe wyzwania. Już w 2022 r. Ustawa o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta (planowane zakończenie prac legislacyjnych przed 04.2022 r.). Ponadto olbrzymie zmiany w sektorze medycznym wniesie nowa dyrektywa NIS (Network and Information Systems Directive), która w swojej kolejnej odsłonie (NIS 2) wprowadza bardzo wymagające unijne standardy dotyczące bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych oraz podnosi zakres i wielkość odpowiedzialności organizacji i kadry zarządzającej. Aktem prawnym realizującym w Polsce obowiązki ustanowione w dyrektywie UE jest Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (KSC).
Co zyska moja placówka medyczna w ramach darmowego audytu bezpieczeństwa IT i danych pacjentów?
Przede wszystkim każdy z Państwa reprezentując szpital, klinikę czy sieć placówek medycznych pozna faktyczny a nie teoretyczny stan bezpieczeństwa danych i IT całej organizacji, a także stopień przygotowania na rosnące lawinowo niebezpieczeństwa związane z paraliżem ciągłości działania podmiotu medycznego. Przechodząc przez krótki i konkretny audyt bezpieczeństwa dla kadry zarządzającej każdy z menadżerów placówki medycznej pozna poziom przygotowania swojej organizacji dla 9 obszarów dojrzałości. Kolejny krok, to pogłębiony i również niekomercyjny audyt obszaru IT, który dotyka już 20 obszarów bezpieczeństwa i podatności danego podmiotu na niebezpieczne incydenty zewnętrzne i wewnętrzne. W ostatnim, trzecim kroku otrzymacie Państwo szereg dodatkowych rekomendacji, możliwość wzięcia udziału w warsztacie dotyczącym bezpieczeństwa Państwa placówki medycznej i niekomercyjny pełnowartościowy skan Państwa infrastruktury informatycznej wraz z raportem.
Jak mogę zapisać się na webinar?
Po wypełnieniu formularza, otrzymasz od nas e-maila z kompletem informacji, na temat tego jak wziąć udział w wydarzeniu.
Jakiego sprzętu potrzebuję, by wziąć udział w webinarze?
Webinar jest organizowany na platformie Teams. Jako uczestnik potrzebujesz jedynie dostęp do Internetu (możesz wziąć udział w webinarze na komputerze lub telefonie, dowolnie).