<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">
NAGRANIE WEBINARU

Cyberbezpieczeństwo
branży przemysłowej

zapewnienie ciągłości operacyjnej w przemyśle 4.0

Nie miałeś możliwości uczestnictwa w naszym webinarze
w zaplanowanym terminie? (13.04.2022r.)
Aby uzyskać dostęp do nagrania, wypełnij poniższy formularz.

sagenso logo kolor-2
OCRG_jednostka_samorzadu_przyciete-removebg

Dla kogo jest ten webinar?

Cyberbezpieczeństwo przemysłowe

dla kadry zarządzającej z firm produkcyjnych w branży przemysłowej

Cyberbezpieczeństwo przemysłowe

dla dyrektorów i kierowników produkcji

Cyberbezpieczeństwo przemysłowe

dla osób, które odpowiadają za bezpieczeństwo systemów produkcyjnych

Cyberbezpieczeństwo przemysłowe

dla managerów IT firm z branży przemysłowej oraz ich działów IT

  

Czego dokładnie dowiesz się z naszego webinaru?

Zmiany technologiczne nie omijają przemysłu. Jeszcze nie tak dawno nowoczesność w branży charakteryzowała się cyfryzacją, wydajnymi komputerami i oprogramowaniem pomagającym w prostszy sposób zarządzać całą produkcją.

Jednak obserwujemy już kolejną rewolucję przemysłową charakteryzująca się czymś więcej.

Przemysł 4.0 to przede wszystkim integracja wszystkich systemów. Połączenie siecią maszyn i ludzi ze światem Internetu umożliwia na efektywne zarządzanie produkcją, zasobami i automatyzację. Coraz rzadziej sprzęt i systemy działają w zamkniętych środowiskach, a raczej spotykamy się teraz z zarządzanymi w czasie rzeczywistym zintegrowanymi ekosystemami.

Jednak ciągłe połączenie wszystkich systemów to również nowe zagrożeniaW 2019 przemysł znalazł się już w 10 najczęściej atakowanych branż – jednak wraz z wirusem COVID-19 okazało się które biznesy odpowiednio zarządzały ciągłością działania.

W 2020 liczba cyberataków na branżę przemysłową wzrosła o 300%!

W ten sposób przemysł stał się drugą najczęściej braną na celownik przez grupy cyberprzestępcze branżą, ustępując tylko światu finansów.

Właśnie dlatego stworzyliśmy Webinar, który jest pierwszym krokiem do zminimalizowania ryzyka.
Dowiesz się z niego:
  • Jak zadbać o cyberbezpieczeństwo w przemyśle 4.0?

  • Obowiązujące regulacje prawne oraz dobre praktyki

  • Zagrożenia bezpieczeństwa - w co celują hakerzy i jakich metody używają?

  • Kluczowe obszary cyberbezpieczeństwa w branży przemysłowej

9-1

BONUS! Darmowy audyt bezpieczeństwa IT dla pierwszych 10 zainteresowanych organizacji!

 

Chcesz otrzymać dostęp do materiałów z webinaru eksperckiego

Wypełnij poniższy formularz i podaj nam adres
e-mail, na który wyślemy link do nagrania webinaru!

Dlaczego warto nam zaufać?

Prelegentem webinaru jest jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce. 

Bartosz_Kozlowski-Sagenso

Bartosz Kozłowski

ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

 

Odpowiedzialny za stworzenie i prowadzenie działu cyberbezpieczeństwa w Polskich Liniach Lotniczych LOT (2016 – 2019), a także liczne projekty z zakresu zarządzania bezpieczeństwem IT w ramach KPMG m.in. dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych (2010-2016). Obecnie konsultant ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w biznesie i sektorze przemysłowym (audyty, informatyka śledcza, testy penetracyjne, zarządzanie ryzykiem) i Chief Security Officer w Sagenso, dynamicznie rozwijającej się spółce z branży cyberbezpieczeństwa, która już zdobyła uznanie takich partnerów jak: NCBR, PAIH, PARP, SAMSUNG i MICROSOFT.

Sprawdź, co o nas mówią menedżerowie placówek medycznych

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest organizatorem webinaru?

Za organizację i merytoryczną wartość webinaru odpowiada Sagenso. Jest to spółka technologiczna, zajmująca się bezpieczeństwem IT i bezpieczeństwem danych w biznesie i sferze publicznej z uwzględnieniem coraz częstszych projektów i audytów dla branży przemysłowej, w tym motoryzacyjnej.

Jakie są zagrożenia dla branży przemysłowej w obszarze bezpieczeństwa IT?
Najczęstszym natychmiastowym efektem udanego włamania jest częściowe lub całkowite wstrzymanie produkcji, co samo w sobie jest niezwykle kosztowne. Powrót do normalnego stanu funkcjonowania może być długim procesem, który nierzadko zależny jest od zapłacenia bardzo wysokiego okupu. Jakby tego było mało, długo budowana reputacja niezawodnego dostawcy również zostaje w takich przypadkach zachwiana. Podczas ataku hakerzy potrafią wykraść duże ilości danych, a wszelkie rodzaje poufnych informacji to cenny towar dla przestępców. Zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa informacji to obowiązek administratorów danych i osób za nie odpowiedzialnych. Nieprzestrzeganie tego standardu może wiązać się z sankcjami karnymi i administracyjnymi. Wraz z wprowadzaniem przepisów RODO zaczęły też obowiązywać wysokie kary finansowe.
Co zyska moja firma w ramach darmowego audytu bezpieczeństwa IT?
Przede wszystkim każdy z Państwa pozna faktyczny a nie teoretyczny stan bezpieczeństwa danych i IT całej organizacji, a także stopień przygotowania na rosnące lawinowo niebezpieczeństwa związane z paraliżem ciągłości działania podmiotu przemysłowego. Przechodząc przez krótki i konkretny audyt bezpieczeństwa dla kadry zarządzającej każdy z menadżerów pozna poziom przygotowania swojej organizacji dla 9 obszarów dojrzałości. Kolejny krok, to pogłębiony i również niekomercyjny audyt obszaru IT, który dotyka już 20 obszarów bezpieczeństwa i podatności danego podmiotu na niebezpieczne incydenty zewnętrzne i wewnętrzne. W ostatnim, trzecim kroku otrzymacie Państwo szereg dodatkowych rekomendacji, możliwość wzięcia udziału w warsztacie dotyczącym bezpieczeństwa Państwa podmiotu i niekomercyjny pełnowartościowy skan Państwa infrastruktury informatycznej wraz z raportem.