<img alt="" src="https://secure.leadforensics.com/779964.png" style="display:none;">
NAGRANIE WEBINARU

Cyberbezpieczeństwo dla kadry zarządzającej

10 ukrytych zaniedbań, przez które Twoja firma nie jest (cyber)bezpieczna

Aby uzyskać dostęp do nagrania, wypełnij poniższy formularz.

Sagenso_RGB_Logo_FullColor
GrECo_Logo

Dla kogo jest ten webinar?

Projekt bez tytułu-3

dla kadry zarządzającej średnich i dużych firm

Projekt bez tytułu-2

dla managerów wyższego szczebla

Projekt bez tytułu-3

dla właścicieli średnich i dużych przedsiębiorstw

Projekt bez tytułu-2

dla Inspektorów Ochrony Danych Osobowych

  

Czego dokładnie dowiesz się z naszego webinaru?

W 2021 roku aż 77% firm średnich i dużych w Polsce doświadczyło ataku ransomware. Statystyki rosną w zatrważającym tempie – w 2020 roku było to tylko 13%.

8 na 10 ataków skutkuje zaszyfrowaniem danych firmowych, przez co firma staje w obliczu wysokich strat finansowych wynikających z przerwania ciągłości operacyjnej, utraconych możliwości biznesowych, kosztów operacyjnych czy nadszarpniętego wizerunku.

Odzyskiwanie danych na własną rękę to często skomplikowana i czasochłonna sprawa, która nie zawsze kończy się sukcesem. Dlatego firma staje przed bardzo trudnym dylematem: płacić cyberprzestępcom okup czy nie? Około połowa przedsiębiorstw ulega presji i decyduje się na poniesienie takich obciążeń finansowych, wydając średnio 670 tys. zł.

Niestety sam okup to nie wszystkie wydatki, na jakie narażone jest zaatakowane przedsiębiorstwo. Trzeba też ponieść ogromne koszty wynikające z przestoju w działalności. Przywracanie firmy do poprzedniego stanu może zająć nawet długie tygodnie.

Poza tym zapłata nie daje stuprocentowej gwarancji, że wszystko faktycznie wróci do normy. Nie wiadomo, czy odzyskane dane będą kompletne, czy cyberprzestępcy nie skopiowali jakichś ważnych informacji firmowych albo czy nie zostawili sobie wygodnej furtki do kolejnego ataku…

Zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Właśnie dlatego stworzyliśmy webinar, dzięki któremu zrobisz pierwszy krok ku zminimalizowaniu ryzyka cyberataku. Dowiesz się z niego:

  • Jaki jest zakres odpowiedzialności kadry kierowniczej za (cyber)bezpieczeństwo firmy

  • Które zaniedbania i ich konsekwencje mogą sprawić najwięcej kłopotów kadrze kierowniczej

  • Jak utrzymać komfort i poczucie względnego (cyber)bezpieczeństwa

  • Jakimi technologicznymi, procesowymi i organizacyjnymi sposobami ochronisz swoją firmę

9-1

BONUS! Darmowy audyt bezpieczeństwa IT dla pierwszych 10 zainteresowanych organizacji! Podaj nr telefonu w formularzu.

 

Chcę otrzymać dostęp do materiałów z webinaru eksperckiego

Wypełnij poniższy formularz i podaj nam adres e-mail, na który wyślemy link do naszego webinaru!

Bonus: wpisz numer telefonu i uzyskaj darmowy audyt bezpieczeństwa IT!

Dlaczego warto nam zaufać?

Webinar poprowadził jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce. 

Bartosz_Kozlowski-Sagenso

Bartosz Kozłowski

ekspert ds. cyberbezpieczeństwa

 

Odpowiedzialny za stworzenie i prowadzenie działu cyberbezpieczeństwa w Polskich Liniach Lotniczych LOT (2016 – 2019), a także liczne projekty z zakresu zarządzania bezpieczeństwem IT w ramach KPMG m.in. dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych (2010-2016). Obecnie konsultant ds. bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w biznesie (audyty, informatyka śledcza, testy penetracyjne, zarządzanie ryzykiem) i Chief Security Officer w Sagenso, dynamicznie rozwijającej się spółce z branży cyberbezpieczeństwa, która już zdobyła uznanie takich partnerów jak: NCBR, PAIH, PARP, SAMSUNG i MICROSOFT.

Sprawdź, co o nas mówią menedżerowie placówek medycznych

Najczęściej zadawane pytania

Kto jest organizatorem webinaru?

Za organizację i merytoryczną wartość webinaru odpowiada Sagenso. Jest to spółka technologiczna, zajmująca się bezpieczeństwem IT i bezpieczeństwem danych w biznesie i sferze publicznej z uwzględnieniem coraz częstszych projektów i audytów dla branży przemysłowej, hotelarskiej oraz medycznej.

Jakie są zagrożenia biznesu w obszarze bezpieczeństwa IT?
Najczęstszym natychmiastowym efektem udanego włamania jest częściowe lub całkowite wstrzymanie produkcji, co samo w sobie jest niezwykle kosztowne. Powrót do normalnego stanu funkcjonowania może być długim procesem, który nierzadko zależny jest od zapłacenia bardzo wysokiego okupu. Jakby tego było mało, długo budowana reputacja niezawodnego dostawcy również zostaje w takich przypadkach zachwiana. Podczas ataku hakerzy potrafią wykraść duże ilości danych, a wszelkie rodzaje poufnych informacji to cenny towar dla przestępców. Zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa informacji to obowiązek administratorów danych i osób za nie odpowiedzialnych. Nieprzestrzeganie tego standardu może wiązać się z sankcjami karnymi i administracyjnymi. Wraz z wprowadzaniem przepisów RODO zaczęły też obowiązywać wysokie kary finansowe.